158. Hyde Park
158. Hyde Park

158. Hyde Park

Wiedeń 04.12.2021

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Może zdziwi Was, dlaczego właśnie piszę na temat londyńskiego parku? Tematem tego wpisu będzie wolność słowa i ta ma wiele z tym parkiem do czynienia. Kiedy 9 lat temu odwiedziłem w Londynie ten park, zainteresował mnie Speakers’ Corner.

What The Media Can Learn From London's Speaker's Corner | by Felix Simon |  Viewpoints | Medium

To miejsce – symbol wolości wypowiedzi – jest od kilkuset lat miejscem zasłużonej dumy Brytyjczyków. Tak wygląda wolność – każdy może wypowiadać swoje poglądy. Jeśli obraża kogoś, nawołuje do zbrodni – ponosi za to odpowiedzialność karną. Ale od początku istnienia tego parku każdy mógł wejść na podium i mówić. Nigdy nie było w tym miejscu cenzury. Gadasz głupio – będziesz wyśmiany i nie zdobędziesz słuchaczy, Kiedy mówisz mądrze i ciekawie – zbierają się słuchacze i biją brawo. Niby nic wielkiego, a jednak!

26 września 2020 został zaproszony, aby wygłosić tam mowę, niemiecki lekarz Heiko Schöning. Jak tylko zaczął mówić na temat nowej książki, “Corona – fałszywy alarm” (autorzy dr. Karin Reiss i prof.. Sucharit Bhakdi), która właśnie wtedy ukazała się w języku angielskim, grupa policjantów wyłączyła prąd, aby uniemożliwić działanie mikrofonu, i zaraz potem aresztowała prelegenta. Założono mu kajdanki i przewieziono na posterunek policji. Tak zakończono długoletnią tradycję pielęgnowania wolności słowa w Anglii.

Chciałbym dodać, że w omawianej przez prelegenta książce, światowej sławy uczonych, obala się mity i przedstawia wspierane przez większość uznanych uczonych fakty, z dziedziny wirusologii i immunologii.

Wolność słowa w dzisiejszej Polsce

Ten artykuł został zainspirowany informacjami z książki Heiko Schöning “GAME OVER. COVID-19 | ANTHRAX-01” Język: niemiecki. ISBN: 978-9-493-26207-2

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code