615. Wojna o symbole
615. Wojna o symbole

615. Wojna o symbole

Wiedeń 12.12.2023

Cały blog jako bezpłatny eBook w formacie pdf.

Kiedy trzy lata temu skleciłem świąteczny wierszyk na Boże Narodzenie, nikomu nie przyszłoby do głowy, że za trzy lata będziemy świadkami regularnej bitwy o choinki świąteczne. Wtedy mieliśmy zupełnie inne problemy. Aby nie ranić, uczuć religijnych zakazano w hamburskim przedszkolu stawiania choinki. Źródło. Proponowałbym w ramach wzajemności i podtrzymania tolerancji religijnej, zasłanianie w krajach islamskich meczetów wraz z wieżami, z których imami wykrzykują niezrozumiałe dla nas przesłania dla wiernych. To przecież mogłoby ranić uczucia religijne turystów, nieprawdaż?

Nie mógłbym powiedzieć, że byłem w islamskim meczecie, gdybym nie poddał się panującym tam obyczajom, jak zdejmowanie obuwia i dostosowanie się do panujących reguł. To właśnie ta odmienność obyczajów przyciąga otwartych na świat wędrowców. Tego samego oczekuję także od przybyszy z dalekich krajów, gdy do nas zawitają – wzajemnej tolerancji i poszanowania obyczajów.

Historia choinki w hamburskim przedszkolu na tym się jednak nie kończy. Właściciel centrum ogrodniczego dokonał przestępstwa: Postawił udekorowaną choinkę i – co gorsza – podarował dzieciom tego przedszkola także prezenty! Administracja przedszkola zgłosiła skargę na policję. Można o tym przeczytać w artykule: Darczyńcy choinek dla przedszkola grozi do roku więzienia. Źródło.

W czwartek rano przed przedszkolem stała udekorowana choinka – nawet z prezentami, na które darczyńcy najwyraźniej zebrali pieniądze. Drzewko posadził Florian Schröder, właściciel kwiaciarni. Jednak dyrekcja przedszkola nie była zadowolona: usunęli drzewo i złożyli skargę karną – za wtargnięcie. Według rzeczniczki policji prezenty zabezpieczono w celu „sprawdzenia własności”. Źródło: Telegram 11.12.2023 r. 12:29.

Zawzięta walka z tradycją choinkową trwa.

Agenda NWO: Terroryści klimatyczni niszczą choinki środkami chemicznymi.
Źródło: Telegram 11.12.2023 r. 11:41.

Także we Francji trwa w najlepsze wojna z drzewkiem iglastym. Zieloni miewają lepsze pomysły desakralizacji Bożego Narodzenia niż Sowieci ze swoim „Dziadkiem Mrozem”. We francuskim Nantes jako miejska ozdoba bożonarodzeniowa pojawiła się np. feministyczna „Mikołajka”, czyli kobieta w czerwonym stroju, która – aby było jeszcze nowocześniej – uprawia jogging. Źródło.

Kolejny symbol do zapamiętania:

<Jeśli podoba Wam się to, co tutaj piszę, bardzo pomogłoby dalszemu rozpowszechnianiu tych artykułów, gdybyście je udostępniali Waszym znajomym na mediach społecznościowych.

Autor artykułu Marek Wójcik
Mail: worldscam3@gmail.com

Dodaj komentarz