86. Mutacje z Indii
86. Mutacje z Indii

86. Mutacje z Indii

Wiedeń 24.5.2021

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Długo tu nie pisałem. Nie dlatego, że się nic nie dzieje – wprost przeciwnie. W tych czasach nie można narzekać na sezon ogórkowy. Wybrałem się na tydzień do Polski.

Znalazłem dzisiaj aktualne pismo rządu Indii skierowane do mediów socjalnych. Dotyczy ono tzw. hinduskiej mutacji koronowirusa.

List został napisany w języku angielskim i w oryginale wygląda tak:

Po polsku:

Rząd Indii
Ministerstwo Elektroniki i Technologii Informacyjnych
Elektronics Niketan, 6 CGO Complex, New Delhi -11003
Strona internetowa: www.meity.gov.in

Nr 16 (1) / 2020-CLES – 3
Do
Wszystkich platform mediów społecznościowych:

Zapraszam do publikacji poradnika z dnia 20.03.2020 r. oraz 07.05.2021 r. Wydanego przez Ministerstwo Elektroniki i Technologii Informacyjnych rządu Indii w sprawie ograniczenia fałszywych wiadomości / dezinformacji dotyczących wirusa koronowego na platformach mediów społecznościowych.

  1. Doszło do naszej wiedzy, że w Internecie krąży oświadczenie, które sugeruje, że „indyjska odmiana” wirusa koronowego rozprzestrzenia się po krajach. To jest całkowicie FAŁSZYWE. Nie ma takiego wariantu Covid-19 naukowo cytowanego jako taki przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). WHO nie kojarzyło terminu „wariant indyjski” z wariantem koronawirusa B.1.617 w żadnym ze swoich raportów.
  2. Ministerstwo Zdrowia i Opieki Rodzinnej wyjaśniło to już 12 maja 2021 r. W komunikacie prasowym dostępnym pod adresem https://pib.gov.in/PressReleasePage.aspx?PRID=1717876
  3. W związku z tym jesteś proszony o natychmiastowe usunięcie z platformy całej treści, która nazywa, odnosi się lub sugeruje „indyjski wariant” wirusa koronowego z Twojej platformy.

Jeszcze jedno kłamstwo służące wywoływaniu paniki w społeczeństwach wielu państw na świecie.

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz