394. Wykonywałem tylko rozkazy
394. Wykonywałem tylko rozkazy

394. Wykonywałem tylko rozkazy

Wiedeń 8.2.2023

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Zanim napiszę coś na temat wykonywania rozkazów, chciałbym Wam zarekomendować kanał Artura Kalbarczyka na YouTube. Ten artykuł został zainspirowany właśnie dzisiejszym vlogiem pana Artura.

Nancy Mace amerykańska Kongreswoman ze stanu południowa Karolina jest członkiem komisji parlamentarnej mającej wyjaśnić przekręty związane z kampanią kow,vidową w USA. Po drugiej dawce preparatu doznała poważnych zaburzeń zdrowia i jest na tej pozycji wyjątkowo autentycznym politykiem. W tym roku będziemy świadkami wielu takich śledztw parlamentarnych w amerykańskim Kongresie.

Przedstawię Wam krótki film z przesłuchania w Kongresie, w którym Nancy Mace zadaje pytania, natomiast odpowiedzi udziela Vijaya Gadde, która pełniła funkcję radcy prawnego i szefa działu prawnego, politycznego i powierniczego w korporacji Twitter.

Film na YouTube pozwala na włączenie polskich napisów.

Po przedstawieniu dwóch przykładów cenzury wypowiedzi fachowców z dziedziny medycyny, które wypłynęły dzięki publikacjom Elona Muska, Nancy Mace zapytała, czy pani Gadde ma wykształcenie medyczne, aby mogła rozróżnić poprawne naukowo wypowiedzi ekspertów medycznych od nienaukowych, pani Gadde odpowiedziała, że nie ma wykształcenia w tym kierunku.

Pytanie: Czy były jakieś naciski na Twitter ze strony rządu USA dotyczące cenzury?

Vijaya Gadde odpowiedziała: Otrzymywaliśmy żądania usunięcia treści z platformy od rządu USA.

Znamy z historii tych, co wykonywali jedynie rozkazy. Takie tłumaczenie nie zwalnia od odpowiedzialności za popełnione zbrodnie.

Wielu Amerykanów nie poddałoby się naciskom rządu USA, by wziąć eksperymentalny preparat, gdyby byli uczciwie informowani. Także i w pozostałych krajach na świecie występuje ten problem.

W październiku ubiegłego roku, zaraz po tym, jak Elon Musk przejął Twittera, zwolnił panią Gaddę z pracy.

You’re fired – jesteś zwolniona. Źródło filmu: Telegram 30.10.20222 r. 13:30

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz