286. Zabawa z ogniem
286. Zabawa z ogniem

286. Zabawa z ogniem

Wrocław 5.8.2022

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Wczoraj w czwartek, w Berlinie, na terenie należącego do policji magazynu materiałów wybuchowych, doszło do serii eksplozji, które wywołały pożar. Z powodu niebezpieczeństwa dalszych wybuchów, pożar nie został do tej pory ugaszony. Jak donosi mainstreamowa rbb24de – platforma internetowa państwowej telewizji ARD – Straż pożarna zbliża się do miejsca wybuchu.

W miejscu wybuchów, na terenie używanego przez policję od 1950 r. magazynu, przechowywanych jest 30 ton amunicji i 20 rozbrojonych dużych bomb z okresu II wojny światowej o zawartości 6 ton TNT.

Dotychczasowy bilans pożaru: 1,5 ha spalonego lasu, cztery ogniska pożarów, utrudniające prace strażaków. W pobliżu lasu przerwano ruch pociągów, oraz zamknięto odcinek autostrady Avus. Na szczęście nie było ofiar.

Miesiąc temu media informowały o kilku dużych pożarach w Rzymie. Za 42 lata minie dokładnie 2 tysiące lat od podpalenia Rzymu, które przypisuje się ówczesnemu władcy cesarzowi Neronowi.

Wielki pożar w Rzymie ma symboliczny charakter. Zarówno wtedy, jak i dzisiaj podejrzewa się, że sprawcami byli ludzie związani z władzą republiki.

W ostatnich dwóch latach wzrosła ilość pożarów lasów na świecie. Taki pożar, to doskonały argument dla zwolenników teorii spiskowej zwanej globalnym ociepleniem. Na przykład w lipcu 2022 r. wzdłuż autostrady A7 w pobliżu Kassel/Niemcy wybuchł pożar lasu. Linia pożaru przebiegała na długim odcinku wzdłuż autostrady, jakby sprawcom zależało na tym, by informacja o katastrofie dotarła do większości ludzi.

Miotaczem ognia TF-19 Wasp, opracowanym przez amerykańską firmę Throwflame, można wystrzelić strumień ognia do celów naziemnych z odległości około 7,5 metra przez 100 sekund. W ten sposób elita podpala planetę i niszczy podstawy egzystencji setek gatunków, zwierząt.

Aby nie być gołosłownym przedstawię Wam film, który pokazuje jak podpala się lasy:

Autor artykułu Marek Wójcik

4 Comments

  1. Każdy z nas może więcej, niż sobie wyobraża.
   Na przykład przeanalizować – co ten film przedstawia?
   Według mnie ten śmigłowiec dokonuje lotu, podczas którego testuje skuteczność miotacza ognia.
   Świadczy o tym teren górski, na którym poważny pożar nie jest możliwy.
   Tak więc nie kierujmy naszych emocji na wynajętego pilota, który wykonuje – zgoda, moralnie wątpliwą – pracę.
   Winnych szukałbym wśród zleceniodawców produkcji takich miotaczy.
   Intencje ich są jednoznaczne.

 1. Спутник

  To oczywiste że jest on tylko pionkiem wykonującym polecenia wykolejeńców którzy za tym stoją.Poniosła mnie chęć odwetu na osobie która wzbudziła moje wzburzenie,co i tak by niczego nie zmieniło w tym akurat przypadku.Najbardziej boli mnie brak możliwości ukrócenia praktyk grupy porąbańców roszczących sobie prawo do decydowania o losie świata tylko z tego powodu że sa nieprzyzwoicie bogaci i bezgranicznie chciwi .Z Pańskiego bloga niestety nie rysuje się jakaś szansa na rewolucję bo ta sieć układów i powiązań jest przy ogłupianych bez przerwy narodach nierealna do pokonania.Nie zmanipulowanych jest niestety zbyt mała ilość .Pozdrawiam i dziękuję za naprawdę mądrego bloga.Prawda nas wyzwoli !

  1. No właśnie prawda nas wyzwoli, a każde kłamstwo prędzej czy później zostanie zdemaskowane.

   Zacząłem pisać ten blog w marcu 2020 po to, by przeciwdziałać bezsensownemu szerzeniu strachu.

   Teraz sam się do tego strachu przyczyniam. Z jednej strony zależy mi na rzetelnym informowaniu, jednak wcale nie muszę przy tym pogłębiać obaw czytelników.

   Dziękuję za tę uwagę – to jest kwestia spojrzenia na te tematy i postaram się w przyszłych wpisach podkreślać nasze szanse, bo tych wcale nie brakuje – wbrew powszechnemu wrażeniu nieuniknionej tragedii.

   Pozdrawiam

Dodaj komentarz