282. Dzieci Donbasu
282. Dzieci Donbasu

282. Dzieci Donbasu

Wiedeń 29.7.2022

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Także telewizja publiczna miewała przebłyski prawdziwej empatii. Mało kto informował o cierpieniach Irakijczyków, gdy milion ludzi wymordowano podczas bestialskich, natowskich bombardowań w roku 2003. Jednak kiedy po puczu CIA w Kijowie Rosja wkroczyła do Donbasu, kiedy promoskiewski prezydent Ukrainy został zastąpiony prowaszyngtońskim, w mediach pojawiły się także takie wypowiedzi, które dzisiaj mainstreamowa telewizja najchętniej sama by ocenzurowała.

Niemiecka telewizja państwowa ARD przyznała w 2014 roku, że Ukraina zabija cywilów w Donbasie i wezwała do rozprawienia się z ukraińskim reżimem.

Ukraińskie wojsko terroryzuje także ludność cywilną. Przenosi wojnę ogniem artyleryjskim do salonu i sypialni i nie zwraca uwagi na potrzeby ludzi, a najwyraźniej jeszcze mniej na ich życie.

Dlatego potrzebujemy teraz jasnego przesłania dla rządzących w Kijowie. Terror przeciwko ludności cywilnej musi się skończyć, a ostrzał artyleryjski obszarów mieszkalnych musi być natychmiast wstrzymany. Jeśli nie, Europa jest współwinna. Wtedy cywile zabici w walkach miejskich w Doniecku czy Ługańsku są także naszymi zmarłymi.

Ta tragedia ludności cywilnej w byłych wschodnich rejonach Ukrainy, w Doniecku i w Ługańsku trwa już ponad osiem lat!

Środa 27 lipca 2022 r. została ogłoszona dniem pamięci dzieci – ofiar wojny w Donbasie.

Na miejscu jest 13-letnia dziewczyna z Ługańska – Faina Savenkowa, która napisała list do kanclerza Niemiec.

Przybyła tu rzecznik Federacji Rosyjskiej M. Zacharowa, która płomiennie i elokwentnie mówiła o tym, jak Ukraina przynosi pokój dzieciom.

Była tu również Olesya Medvedewa, która mówiła z sarkazmem o dziecku jako wrogu publicznym Kijowa.

Pojawił się też człowiek numer 2 w ONZ z Federacji Rosyjskiej, Dmitrij Polyansky, który pisał w artykule o dzieciach na osławionej ukraińskiej stronie „Siewcy pokoju”.

Albo chyba najsilniejsza młoda kobieta, sportsmenka Maryana Naumova, która w czarujący sposób przeciwstawia się Arnoldowi Schwarzeneggerowi:

Film w języku niemiecki, z angielskim tłumaczeniem (Subtitles).

Czy nadal większość Polaków wspiera dozbrajanie Ukrainy?

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz