949. Możemy żyć bez prądu?
949. Możemy żyć bez prądu?

949. Możemy żyć bez prądu?

Wiedeń 30.04.2025

Cały blog jako bezpłatny eBook w formacie pdf.

Odpowiedź na pytanie zadane w tytule jest łatwa i jednoznaczna – tak możemy. Udowodniły to przecież pokolenia naszych przodków, ludzi żyjących do drugiej połowy dziewiętnastego wieku bez wiedzy i doświadczenia związanych z dobrodziejstwem prądu elektrycznego. Bardziej sensowne byłoby pytanie: czy potrafimy się przestawić na takie życie?

Poniedziałkowe doświadczenie z wielogodzinnej przerwy w dostawach prądu w Portugalii, Hiszpanii, południowej Francji, a nawet w Grenlandii, pokazały, że pojawiający się z reguły niespodziewanie blackout, wprowadza kolosalny chaos w życiu każdego człowieka. To nie są tylko przypadkowi ludzie zamknięci w windzie stojącej pomiędzy piętrami. To są także pasażerowie pociągów, kierowcy samochodów tkwiących w korkach spowodowanych wyłączeniem sygnalizacji świetlnej. Brak internetu, co bardzo boli wszystkich szukających informacji, co się właściwie stało i jak długo to potrwa, trafił celnie w większość anonimowych internautolików, dzieląc ich na dwie grupy, które jak ongiś żelazna kurtyna, reprezentują podział na szczęśliwców mających prąd i wynikający z tego komfort, oraz tych poszkodowanych. Podział zależny od położenia geograficznego.

Kiedy po wielu godzinach stopniowo pojawił się wytęskniony prąd, zaczęło się w mediach polowanie na czarownice – szukanie przyczyn tej gigantycznej awarii. Naturalnymi sprawcami są jak zwykle w takich sytuacjach ocieplenie klimatyczne lub Putin. Dla osób wyjątkowo dociekliwych oba te czynniki razem.

Najczęściej proponowane wytłumaczenie przyczyny blackoutu.

W tych bardziej niezależnych mediach pojawiły się głosy, że podobnie jak w czasach jedynie słusznej choroby, przyczyną tragedii nie było żadne klimatyczne zawirowanie, ale wszelkie zaaplikowane środki zaradcze w postaci fotokomórek do zbierania prądu i wiatraki do zabijania ptaków. W telewizji nikt nie wspomniał, że w grudniu Hiszpania pochwaliła się 56% udziałem „czystej energii” w procesie prądotwórczym całego państwa. Źródło. Związane z tym, moim zdaniem, najbardziej wiarygodne wytłumaczenie przyczyny tego blackoutu podał doktor fizyki Björn Peters.

Zajmuje się on technologiami energii elektrycznej zależnej od pogody, energii słonecznej i wiatrowej oraz magazynowaniem energii. Dr Peters ma wyjątkową wiedzę specjalistyczną w zakresie ekonomicznej oceny inwestycji na rynki energetyczne. Z niezliczonymi wykładami i publikacjami ekonomicznymi w zakresie luk w obecnej polityce przejścia energetycznego, dr Peters opracował strategię polityczną „realizmu ekologicznego”, która może zapewnić opiekę przyjazną dla środowiska w Niemczech dzięki surowcom, energii i żywności. Źródło.

„Wygląda na to, że we Francji doszło do zakłócenia sieci, ponieważ Hiszpania musiała pozbyć się wysokich nadwyżek energii słonecznej, których nagle nie można było już odebrać”.
Ekonomista ds. energii Björn Peters.

Energia wiatrowa i słoneczna jest technicznie i ekonomicznie niezrównoważona, co pokazała awaria zasilania w Hiszpanii w dniu 28 kwietnia 2025 r. Jednak w szczególności farmy wiatrowe powodują znacznie więcej, a przede wszystkim więcej długoterminowych szkód niż jakiekolwiek inne używane źródło energii. Cytat z dzisiejszego artykułu na tkp.at Turbiny wiatrowe szkodzą środowisku, ludziom, zwierzętom i roślinom bardziej niż jakiekolwiek inne źródło energii. Źródło.

Zalecany środek na globalne ogłupienie.

Autor artykułu Marek Wójcik
Mail: worldscam3@gmail.com

<Jeśli podoba Wam się to, co piszę, bardzo pomogłoby dalszemu rozpowszechnianiu tych artykułów, gdybyście je udostępniali Waszym znajomym na mediach społecznościowych.

VCounter.de Besucherzähler

Dodaj komentarz