141. Czy wirusy naprawdę istnieją?
141. Czy wirusy naprawdę istnieją?

141. Czy wirusy naprawdę istnieją?

Wrocław 9.11.2021

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Ten temat poruszyłem już wcześniej w rozdziale Czy wirusologia to nauka?

Dlaczego piszę o tym? Znalazłem na platformie Telegram, źródło (opublikowano 18.8.2021) do 17 wersji językowych filmu Ostateczne zdemaskowanie wirusologii.

W tym filmie naturopata i badaczka Ekaterina Sugak bardzo szczegółowo i przystępnie wyjaśnia kluczową dziś kwestię, a mianowicie kwestię braku wyizolowanego wirusa SARS-COV-2. Ponieważ wirus Covid-19 (SARS-COV-2) nie został wyizolowany, oznacza to, że jego istnienie nie zostało udowodnione, a środki takie jak lockdown, kwarantanna, maski, testy i szczepienia nie mają podstaw naukowych.

Powyższy cytat ze strony Ostateczne zdemaskowanie wirusologii. Wirus Covid-19 nie istnieje – Ekaterina Sugak dobrze ilustruje temat tego filmu.

Przedstawione w filmie trzy zasady weryfikacji istnienia wirusa są to tzw. postulaty Roberta Kocha. Te postulaty nie zostały spełnione przy żadnym z badań nad Covid-19.

Od blisko 70 lat mówi się o wirusach jakby ich egzystencja została udowodniona. Jednak pojęcie wirusa jest nigdy nie sprawdzoną w życiu konstrukcją myślową. Z naukowego punktu widzenia wirus to jedynie teoria.

Podczas tzw. hiszpańskiej grypy, ponad 100 lat temu naukowcy w USA solidnie wzięli się do pracy i stosując postulaty Kocha dokonali szeregu dobrze udokumentowanych badań naukowych. Jedno z tych doświadczeń polegało na wstrzyknięcie zdrowym pacjentom dużej dawki substancji pochodzącej od chorych i nie udało się w ten sposób wykazać, że można takim działaniem spowodować rozprzestrzenianie się tej choroby. W rozdziale Hiszpańska grypa przedstawiłem kopię oryginalnego wyniku tych badań z dokładnym opisem wszystkich przeprowadzonych eksperymentów medycznych.

Istnieje, także nieudowodniona teza, że tamta grypa została wywołana przez szczepionki przeciw grypie. Te szczepienia były zainicjowane przez władze wojskowe USA. Wszyscy żołnierze wysłani do Europy byli przymusowo szczepieni przeciw grypie. Kilka amerykańskich okrętów wojskowych odnaleziono po latach – cała ich załoga wymarła.

Pandemia stanowi rzadką okazję do refleksji, zresetowania i ponownego ukształtowania naszego świata

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code