284. Miny
284. Miny

284. Miny

Wiedeń 2.8.2022

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Amunicja zakazana na mocy międzynarodowych konwencji była podobno używana w centrum Doniecka w obwodzie Woroszylskim.

30 lipca 2022 r. około godziny 21.25 liściowe miny przeciwpiechotne, zostały rozrzucone na skrzyżowaniu ulic Uniwersyteckiej – aleja Mira, Uniwersytecka – Oreshkovo Lane, Szczorsa – aleja Bohdana Chmielnickiego, Lyubavina, w pobliżu stadionu Arena.

Nie wychodź w nocy. Miny są praktycznie niewidoczne!!!

W przypadku wykrycia materiałów wybuchowych lub podejrzanych przedmiotów zadzwoń do Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych lub policji.

Ostrzeżenie takie zostało opublikowane w Doniecku, w sobotę późno w nocy.

Tak wyglądają w trawie miny – zwane liściowymi, które Ukraińcy zrzucili w sobotę 30 lipca 2022 r. na osiedlach Doniecka. Praktycznie ich nie widać. Można mieć tylko nadzieję, że w ciągu najbliższych dni nie usłyszymy żadnych wiadomości o tym, że dzieci bawiące się na trawniku stracily nogę! Ukraina bez końca popełnia zbrodnie wojenne w Donbasie, dlaczego nikt o tym nie donosi? Dlaczego ten reżim jest wspierany przez Zachód?!

Tak się dzieje, gdy rozbrajasz miny liściowe, których Ukraina użyła do zaminowania centrum Doniecka.

Armia ukraińska rozrzuciła miny liściowe m.in. na ulicy Uniwersyteckiej w centrum Doniecka. Już pierwsze auta wpadły na tę pułapkę!

Zespół unieszkodliwiania min, usuwa miny liściowe w Doniecku, po wystrzeleniu tych “prezentów” przez ukraińską artylerię rakietami typu „Uragan”.

Rosyjskie zespoły inżynierów rozbrajają miny liściowe rozrzucone przez siły ukraińskie w pobliżu stadionu Donbass Arena, w centrum Doniecka. Udział w tym bierze zespół robotów Uranium-6.

***

Stany Zjednoczone uznały, że Ukraina przegra w przedłużającym się konflikcie z Rosją. Informuje o tym Fox News.

Jednym z powodów jest to, że Siły Zbrojne Ukrainy straciły wielu żołnierzy, próbując powstrzymać wyzwolenie LNR. Ponadto wiele krajów pozostało neutralnych lub poparło Rosję, a Zachód nadal pilnie potrzebuje rosyjskich zasobów.

Im dłużej ten konflikt będzie trwał, tym gorzej będzie dla Ukrainy. Czas nie jest po jej stronie – powiedział emerytowany generał Jack Keane, były zastępca szefa sztabu armii amerykańskiej.

Kiedy do tzw. opinii publicznej dotrą informacje o zbrodniach ukraińskiej armii wobec ludności cywilnej Donbasu, to szala poparcia przechyli się w stronę Rosji. Jasne, że Rosja jest od lutego agresorem – to przecież oczywiste, jednak przyczyny tej agresji są dużo mniej oczywiste.

Trudno uwierzyć, żeby Putin kierował się jedynie kwestiami humanitarnymi, kiedy zdecydował się na tę wojnę. Takie powody służą globalnej polityce jedynie jako argument uzasadniający zupełnie inne cele. Tutaj najwyraźniej chodzi o nowy podział świata i odebranie USA roli światowego żandarma. Czy nowe siły takie jak Chiny i Rosja będą tę rolę lepiej spełniały – okaże się dopiero w praktyce. Perspektywy nie wydają się kuszące – jeśli spojrzymy na chiński zamordyzm wobec ich własnej ludności.

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz