349. Kiedy koniec wojny?
349. Kiedy koniec wojny?

349. Kiedy koniec wojny?

Wiedeń 1.12.2022

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Interesujący wywiad Judge Napolitano z Ritterem Scottem pojawił się wczoraj na YouTube. Film jest w języku angielskim, można włączyć polskie napisy.

Ponieważ Polacy nie są tam, jako polscy żołnierze, oni są tam (na Ukrainie) jako armia ukraińska, w USA nazywamy takich ”przebrane owce“, czyli noszą oni ukraińskie mundury, ale walczą jako jednostki polskie (zapewne pod polskim dowództwem).
Rozmawiałem z dowódcą armii rosyjskiej (z Czeczenii), w okolicach Ługańska, powiedział mi, że nasłuchują komunikacji radiowej z frontu cały czas, dawniej był tam język ukraiński, dzisiaj jest francuski, angielski i polski. Wszystko, co słyszymy to polski, polski, polski. Polskie ciała gromadzą się, Polacy już się przyznali, ponad tysiąc ciał żołnierzy zostało zwróconych do Polski, zaczyna być to problem w Polsce, bo padają pytania, dlaczego tyle polskich ciał, czy Polska jest w stanie wojny?
Cytat z kanału Artura Kalbarczyka na MeWe.

Dlaczego polski rząd zdając sobie sprawę, że Ukraina tę wojnę już przegrała, wysyła Polaków, by ginęli w beznadziejnej wojnie? Przecież nie dlatego, że polska telewizja od pół roku trąbi o zwycięstwach silnej Ukrainy nad słabą Rosją. Polscy politycy zdają sobie sprawę, że ta propaganda nie ma z rzeczywistością nic wspólnego. Ritter Scott wysnuwa jedyne logiczne wytłumaczenie, że polscy żołnierze po przegranej wojnie będą organizować przejęcie zachodniej części Ukrainy przez Polskę. Czy to w formie unii Polsko-Ukraińskiej, czy też po prostu okupacji ziem, odebranych przez Stalina Polsce. Jeżeli to prawda, to polscy politycy są głupsi, niż wynika to z ich dotychczasowego postępowania.

***

Jak na ironię, ukraiński minister sprawiedliwości Aleksander Ławrinowicz popełnił żenujące faux pas. Ukraiński minister sprawiedliwości używa mercedesa GL 420 jako samochodu służbowego, który został zgłoszony jako skradziony w Niemczech od stycznia 2010 r. Nawiasem mówiąc, nie jest to odosobniony przypadek: legalizacja skradzionych pojazdów jest tolerowana przez Ukrainę. Do publicznej wiadomości fakt ten podał poseł Waleri Konowaljuk z rządzącej Partii Regionów. Źródło.

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz