253. Manipulacja klimatem
253. Manipulacja klimatem

253. Manipulacja klimatem

Wrocław 17.6.2022

Cały blog jako eBook w formacie pdf.

Przeszło rok temu pisałem już na temat globalnego kłamstwa klimatycznego. W niemieckim Die Welt ukazał się wywiad ze szwedzkim naukowcem, badaczem klimatu Lennartem Bengtssonem. Tytuł artykułu: Wiedza jest najlepszym lekarstwem na lęk klimatyczny.

Dla spanikowanych ekoatywistów mam jedną radę: zdobądźcie więcej wiedzy na temat, którego nie rozumiecie. Kryzys klimatyczny to mit.

Media pokazują katastrofalne skutki niebezpiecznej zmiany klimatu np. śmierć w temperaturze 30 stopni, jest po prostu błędne. W rzeczywistości ludzie umierają bardziej z zimna niż z upału. Według Bengtssona nadchodzące zimy będą poważne właśnie dlatego, że ludzi nie stać na ogrzewanie swoich domów.

Uważam, że w powszechnej debacie publicznej wszystkie zmiany klimatyczne są postrzegane jako coś negatywnego, bez wskazywania, że ​​niektóre zmiany klimatyczne są pozytywnymi lub nawet naturalnymi procesami, które istniały od zawsze. Ciepły klimat w Europie jest dziś korzystniejszy dla społeczeństwa niż typowy klimat XIX wieku. W rzeczywistości ocieplenie obserwowane w latach 30-tych, praktycznie wszyscy postrzegali jako coś ogólnie pozytywnego. Obawiam się, że silne upolitycznienie debaty klimatycznej będzie miało negatywne konsekwencje dla badań podstawowych, ponieważ niektórzy naukowcy są z natury sceptyczni i krytyczni. W rezultacie niektórzy naukowcy niechętnie podejmują dziś kwestie, które niektóre uniwersytety i fundatorzy mogą uznać za krytyczne dla IPCC.

IPCC: The Intergovernmental Panel on Climate Change – Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu.

Ludzie mogą łatwo dostosować się do oczekiwanego wzrostu temperatury. Podnoszenie się poziomu morza jest rzeczywiście problematyczne na niektórych obszarach, ale można temu łatwo przeciwdziałać za pomocą systemów ochrony wybrzeża. To już się wydarzyło w Holandii. Ufając postępowi naukowemu i ludzkiej pomysłowości, podsumowuje: Wierzę, że za 100 lat zmiana klimatu spowodowana gazami cieplarnianymi nie będzie już problemem.

Autor artykułu Marek Wójcik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code